Rubriky:

Atletika

Kipchogeho vodič Korio má dvouletý trest za vyhýbání se kontrolám

11. července 2020 19:08 - Monako

Keňský vytrvalec Alex Korio dostal dvouletý zákaz startů za to, že třikrát během 12 měsíců zmeškal dopingovou kontrolu. Korio, jenž byl jedním z vodičů Eliuda Kipchogeho při jeho loňském úspěšném maratonském pokusu o prolomení dvouhodinového limitu, byl předběžně suspendován už v květnu a nyní mu Jednotka pro bezúhonnost atletiky (AIU) trest potvrdila.

 

nike.com

Devětadvacetiletý Korio doběhl na loňském mistrovství světa v Dauhá jedenáctý na 10 000 metrů, více se ale soustředil na silniční závody. První kontrolu zmeškal vloni v lednu, druhou v dubnu a třetí v červenci.

Chybu při hlášení místa pobytu Korio podle svých zástupců uznal a trest přijal. Distanc mu podle AIU platí zpětně od data posledního zmeškaného trestu a vyprší mu 18. července příštího roku.

Podvodníci, nebo lajdáci? Atletické hvězdy si přivodily velké problémy

Jeho případ je dalším z řady keňských dopingových kauz. Naposledy dostal před týdnem dokonce čtyřletý zákaz startů bývalý světový rekordman v maratonu a bronzový olympionik z Londýna Wilson Kipsang. Ten vedle opakovaného neohlášení místa pobytu navíc ke své obhajobě předložil falešné důkazy. Celkem je v současnosti v trestu podle databáze AIU 55 keňských atletů.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika