Koulařská šampionka Adamsová má svou Barbie

16. července 2020 15:52 - Auckland

Dvojnásobná olympijská vítězka ve vrhu koulí Valerie Adamsová má vlastní Barbie. Jedinečnou panenku, která vypadá jako ona, ocenila společně s bezmála tříletou dcerou Kimoanou. Samotná Adamsová jako dítě žádnou Barbie neměla.

 

Twitter@nzaccardi

Teď se ale stala součástí iniciativy výrobce hraček Mattel Dream Gap, která má dívkám ukázat, že se mohou stát, kýmkoliv chtějí. V jejím rámci vyrábí tato společnost ročně zhruba desítku panenek Barbie s vizáží známých ženských osobností. Jednou z nich byla v roce 2018 dvojnásobná olympijská šampionka Ester Ledecká.

Nyní se ke zhruba padesátce tváří připojila koulařská šampionka Adamsová. "Měřím skoro dva metry, jsem velká žena z pacifického ostrova. Nikdy bych si nepomyslela, že by něco takového mohlo být možné. Že si mě vybrali, bylo velmi překvapivé, ale také velmi vzrušující," řekla listu Herald pětatřicetiletá Novozélanďanka.

Snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká se svojí panenkou Barbie.

Vlastimil Vacek, Právo

Významně se podílela na konečné podobě panenky, která je oblečená ve sportovním a má kouli, sportovní hodinky, bederní pás i pro Adamsovou typické kruhové náušnice. "Všechny detaily jsou správně. Když se podívám na tu Barbie, tak vidím jenom sebe," pochvalovala si čtyřnásobná mistryně světa.

Dvojnásobná matka chce být pozitivním modelem nejen pro novozélandské dívky také proto, že sama má dceru. A ta si teď bude moci hrát s Barbie s vizáží své maminky. "To je pro mě celkem důležité, protože je to něco, co vypadá podobně jako ona. Je to dobrý věk na to mít tento typ panenky, takže pro mě je to perfektní načasování," poznamenala Adamsová, která má ještě ročního syna Kepaleliho.

Ani rodinné povinnosti jí nebrání v pokračování veleúspěšné atletické kariéry. Chystá se na svou pátou olympiádu, kam se kvalifikovala letos v lednu hned ve svém prvním závodě po druhé mateřské pauze. Za rok v Tokiu může rozšířit svou medailovou sbírku ze závodů pod pěti kruhy, ve které má zatím dvě olympijská zlata a jedno stříbro.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.