Živě

Atletická Diamantová liga se v Šanghaji letos neuskuteční

24. července 2020 09:41 - Monte Carlo/Praha

Mítink atletické Diamantové ligy v Šanghaji, který byl v upraveném kalendáři naplánovaný na 19. září, se letos neuskuteční. Je to další důsledek toho, že Čína do konce roku pozastavila všechny mezinárodní sportovní akce s výjimkou těch, které jsou testovací před zimními olympijskými hrami 2022 v Pekingu.

 

Twitter@AyoAbolarin1

O zrušení mítinku informovali na webu pořadatelé. "Mítink se vrátí příští rok, kdy převezme své tradiční místo jako jeden ze závodů v úvodu kalendáře Diamantové ligy," uvedli.

V důsledku koronavirové krize se Diamantová liga letos ještě naplno nerozběhla a nebude mít podobu seriálu s vyvrcholením při finálovém mítinku. Zatím se pod její hlavičkou uskutečnily improvizované exhibiční závody v Oslu a Curychu, první "klasický" závod by měl být 14. srpna v Monaku.

Do 17. října následuje v prozatímním kalendáři ještě dalších šest akcí, ale ta poslední by měla být znovu v Číně, což je vzhledem k tamním opatřením nepravděpodobné.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.