Živě

Šebrle: V tréninku jsem běhal jako ďábel

18. srpna 2009 17:00

Ve středu po 10. hodině zahájí v Berlíně Roman Šebrle za obhajobou světového zlata v desetiboji. Do německé metropole přiletěl optimisticky a bojovně naladěn. Rozzlobila ho jen brzká návštěva dopingových komisařů v hotelu atletů.

Nevyděsilo vás po příletu berlínské počasí? Po jasných dnech přišly mraky...

Ale takhle mělo být podle předpovědi, naopak ve středu hlásí jasno a 26 stupňů, to samé ve čtvrtek. Snad jim to vyjde, čím bude tepleji, tím pro mě lépe.

Zatím vás v Berlíně nic nepříjemně nepřekvapilo?

Něco jo. Jak člověk cítí formu a tělo je nastartované, tak se potřebuju před závodem dobře vyspat. Jenže v sedm ráno mě vzbudila dopingová kontrola. Jako kdyby nemohli přijít v devět, přijde mi to před závodem necitlivé k desetibojařům.

Poslední příprava v domácích podmínkách proběhla hladce?

Jsem naprosto spokojený, při trénincích jsem běhal jako ďábel, udělal jsem si osobáky i v posilovně na benči a v trhu...

Jaké výkony by vás nastartovaly v úvodu soutěže?

Stovka pro mě bývá záhadou. Běhám rychle, pak se v ní zatáhnu a neběžím jako na tréninku. Chtěl bych ji dát pod 11, ale jsem připravený i na čas kolem 11,14. V dálce bych 770 určitě skočit chtěl, ta bude důležitá.

Ve výpravě je jako trenér spolu s vaším koučem Daliborem Kupkou i Robert Změlík. Bude vám pomáhat i během závodu?

To už trenéři tolik neradí, jen když vidí něco špatně technicky, ale jinak se s tím závodník musí vyrovnat sám.

Platí, že na zlato tu má zhruba pět borců včetně vás? Kdo by vás měl trápit nejvíc?

Vidím to tak. Jako největší soupeře vidím Suareze a Hardeeho. Ostatní jsou neznámou, může kdokoliv vyletět.

Sledoval jste doma v televizi úvod šampionátu? Co jste říkal na Boltovo vystoupení?

Koukal jsem na všechno kromě pondělního večera, kdy jsem se přesouval do Berlína. Bolt? To je neskutečné, úplně mě mrazilo v zádech a naskakovala husí kůže. Běžet 9,71 a být druhý, to pro Gaye musí být jako v nejčernějším snu...

Michal Osoba (Berlín), Právo

Časová osa: Atletika

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.