Rubriky:

Atletika

Zraněný Staněk si dá přestávku, vrchol sezony bude bez něj

4. srpna 2020 14:52 - Praha

Cítil formu na vylepšení svého českého rekordu, ale bude si muset počkat. Koulař Tomáš Staněk si přivodil svalové zranění na přitahovači kyčle, které mu znemožní startovat na víkendovém mistrovství republiky v Plzni, vrcholu sezony pro české atlety.

 

ČAS - Eduard Erben

Právě posun vlastního domácího maxima, které má absolutní hodnotu 22,17 m, si svěřenec Petra Stehlíka vytkl za cíl v letošní sezoně bez vrcholné akce. Při rozhazování v Táboře už podle jeho slov koule k této metě létala, v závodě se ale do žádného pokusu ideálně netrefil. Zranění si vyžádá zhruba měsíční léčbu, příprava na další sezonu by neměla být ohrožena, zcela vyloučen není ani jeho start na zářijovém mítinku Kladno hází.

V Plzni by se o víkendu měla objevit téměř kompletní česká špička. Dráhovou sezonu vynechává mílař Jakub Holuša, po svalovém zranění je Zdeněk Stromšík, po operaci další sprinterka Klára Seidlová a ve startovní listině chybí kvůli bolesti achilovky také český rekordman na 200 i 400 metrů Pavel Maslák.

Staněk překonal v Táboře 21 metrů, nejdelší pokus měl už před soutěží

sob, Sport.cz, Právo

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.