Rubriky:

Atletika

Bekele chce v únoru překonat halový rekord na 3000 metrů

25. prosince 2009 17:26 - LONDÝN

Etiopský vytrvalec Kenenisa Bekele si dal před halovou sezónou smělý cíl. Na únorovém mítinku v Birminghamu by chtěl překonat světový rekord na 3000 metrů, přestože jeho osobní maximum je o téměř šest sekund pomalejší než výkon Keňana Daniela Komena z roku 1998.

 

Michael Dalder, Reuters

Trojnásobnému olympijskému vítězi hala v Birminghamu svědčí. V minulosti zde překonal světové maximum již třikrát. "Před pěti lety jsem zde zaběhl nejrychlejší pětku, poté jsem získal rekordy i na dvě míle a dvoukilometrové trati. Takže se sem vždy rád vracím," připomněl Bekele. "Ten čas na trojku je ale velmi rychlý, bude to těžké."

Bekele se v letních měsících věnuje především delším distancím na pět či deset kilometrů. Z haly má jediný světový titul z roku 2006, kdy vyhrál v Moskvě na 3000 metrů.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.