Rubriky:

Atletika

Oštěpařský olympijský šampion Röhler letos závodit nebude

8. září 2020 13:52 - Berlín

Úřadující olympijský vítěz a mistr Evropy v hodu oštěpem Thomas Röhler v tomto roce nebude závodit. Osmadvacetiletý německý vrhač se rozhodl definitivně ukončit sezonu, aniž by absolvoval jedinou soutěž. Uvažovaný start na srpnovém domácím šampionátu v Braunschweigu zrušil poté, co se stal v červenci poprvé otcem a rozhodl se věnovat rodině.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Sezona pro mě vlastně ani pořádně nezačala. Dám svému tělu šanci na regeneraci. Mým cílem byly olympijské hry v Tokiu a na tom se nic nezměnilo," řekl Röhler agentuře DPA.

Zatímco Röhler si vybírá soutěžní pauzu, jeho krajan a konkurent Johannes Vetter disciplíně kraluje a v neděli se v Chorzówě zaskvěl druhým nejdelším výkonem historie 97,76 metru. K letitému světovému rekordu Jana Železného se přiblížil na 72 centimetrů a ohromil i Röhlera. "Velmi silný výkon. To byl hod, na který se dalo koukat," konstatoval Röhler.

V Ostravě je to pro mě vždy těžké. I proto sem ale ráda jezdím, svěřuje se Ogrodníková

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.