Aténský maraton se neuskuteční ani v upravené podobě

2. října 2020 20:54 - Atény

Tradiční maraton v Aténách se letos kvůli pandemii koronaviru nepoběží. Pořadatelé závod zrušili, ačkoli původně doufali, že se ho 8. listopadu podaří v okleštěné podobě uskutečnit. Řecká vláda ale neschválila jejich návrh, zahrnující řadu opatření pro účastníky včetně povinných testů na covid-19.

 

Costas Baltas, Reuters

Trasa maratonu v Aténách vede po stopách řeckého vojáka Feidipida, který v roce 490 před naším letopočtem běžel do Atén oznámit vítězství Řeků nad Peršany v bitvě u Marathonu. Poprvé se běžel při prvních moderních olympijských hrách v roce 1896 a v posledních letech získal na oblibě.

V současnosti se k maratonu přidaly i doprovodné závody na 10 a 5 kilometrů, ty ale chtěli pořadatelé pro letošek vypustit. Omezené mělo být i startovní pole maratonců.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: