Rubriky:

Atletika

Světová atletika spustila internetové vzdělávání pro všechny

11. listopadu 2020 10:16 - Monte Carlo

Světová atletika (WA) spustila internetový vzdělávací portál. Různé kurzy a webináře jsou určeny pro všechny od laiků, kteří se chtějí blíže seznámit s atletickými pravidly, až po trenéry, rozhodčí, organizátory a zdravotníky.

 

Ivana Roháčková

Na základní úrovni se touto cestou atletika přibližuje například učitelům ve školách nebo dobrovolníkům v atletických klubech. "Tato platforma je oknem do našeho světa. Mimo jiné je jejím cílem poskytnout odpovědi na jakékoli technické otázky o našem sportu, které lidi možná zajímaly, ale zdráhali se na ně zeptat," uvedl v tiskové zprávě prezident WA Sebastian Coe.

V následujícím roce by měla být tímto způsobem k dispozici i řada odborných kurzů včetně možnosti získat trenérské certifikáty. Virtuální prostředí zpřístupní vzdělávání více lidem.

Barbora Špotáková během svého pokusu na Zlaté tretře

Vlastimil Vacek, Právo

"Chceme co nejvíce usnadnit lidem, aby se mohli poučit o našem sportu a víc se zapojit. Každoročně dokončí kurzy pro rozhodčí a trenéry nějakých 2000 lidí, ale lidé jsou zaneprázdnění a nutnost osobní docházky na kurzy může být překážkou k účasti," řekl Coe. Očekává, že v následujících letech se nový portál stane oblíbeným informací pro všechny, kteří se o atletiku zajímají.

Sebastian Coe.

Jan Kucharčík

Halové mistrovství Evropy v atletice se v roce 2023 uskuteční v Istanbulu. V on-line hlasování o tom dnes rozhodl výkonný výbor kontinentální federace. Šampionát bude v atletické aréně Atakoy, která před osmi lety hostila halové mistrovství světa.

Atletické mistrovství Evropy v hale se v Turecku uskuteční poprvé. Poslední šampionát byl loni v Glasgow, ten příští je naplánovaný na začátek března 2021 do Toruně. Je ale otázkou, jaký bude jeho osud vzhledem k pokračující pandemii koronaviru.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.