Rubriky:

Atletika

Portugalci přihlásili svou medailovou naději na HME na jinou trať

2. března 2011 18:52 - PAŘÍŽ

Portugalská běžkyně Sara Moreirová nebude moct obhajovat na halovém mistrovství Evropy v Paříži stříbrnou medaili na trati 3000 metrů, protože ji národní federace omylem přihlásila do závodu na 1500 metrů. Šéf portugalské atletiky Fernando Mota kvůli této administrativní chybě rezignoval.

Portugalská federace se snažila záměnu tratí napravit, ale do uzávěrky přihlášek už to nestihla. "Prezident portugalské federace má za to, že musí převzít zodpovědnost za to, co se stalo," uvedla federace v prohlášení.

Moreirová odletěla do Paříže, protože věřila, že se chybu podaří napravit. Pětadvacetiletá atletka, která loni na letním ME v Barceloně skončila třetí v závodě na 5000 metrů, nevylučuje ani svůj start na patnáctistovce.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.