Rubriky:

Atletika

Živě

Hvězda Friedrichová bude ve výškařském sektoru chybět celý rok

11. března 2011 12:08 - FRANKFURT NAD MOHANEM

Německá výškařka Ariane Friedrichová se v této sezóně neobjeví na žádných závodech. Sedmadvacetiletá atletka s osobním rekordem 206 centimetrů přišla kvůli natržené achilovce o celou halovou sezónu a nyní oznámila, že nebude startovat ani v létě. Po halovém mistrovství Evropy v Paříži, kde měla obhajovat titul z Turína, tak přijde i o hlavní akci atletického roku mistrovství světa v Tegu.

 

Tobias Schwarz , Reuters

"Bylo by to příliš riskantní. Uzdravování ale probíhá dobře a sen o medaili z olympiády v Londýně žije," řekla Friedrichová agentuře SID.

Její naděje na sportovní úspěchy v této sezoně vzaly za své dva dny před Vánocemi, kdy si v tréninku přetrhla Achillovu šlachu na odrazové levé noze. Deset týdnů po smolném okamžiku se nyní naplno věnuje rehabilitaci, příští týden bude moci odložit speciální terapeutickou botu. "Na konci roku chci být zase výkonnostně na úrovni jako před zraněním. Potom budu mít dost času připravit se na olympiádu," řekla.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.