Atletická Diamantová liga plánuje na příští rok běžný kalendář

24. listopadu 2020 10:20 - Monte Carlo
(Aktualizováno: 24. listopadu 2020 11:01)

Atletická Diamantová liga by měla příští rok začít 23. května v Rabatu a vyvrcholit 8. a 9. září v Curychu. Konat by se mělo třináct mítinků a dvoudenní finále s rozdělováním diamantových trofejí. Kalendář, který dnes zveřejnili pořadatelé, je ale provizorní. Bude záležet na vývoji koronavirové pandemie.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Kvůli ní z elitního atletického seriálu letos zbyly jen trosky. Sezona začala později a uskutečnilo se pouze několik jednorázových mítinků s respektováním aktuálních vládních opatření.

Pro sezonu 2021 zatím pořadatelé naplánovali běžný kalendář. Po Rabatu by měl 28. května následovat mítink v Dauhá. První evropskou zastávkou Diamantové ligy by měl být 4. června Řím, po němž by měly následovat závody v Oslu, Stockholmu, Monaku a Londýně.

Zuzana Hejnová při extralize na pražské Julisce.

ČAS - Denisa Kisialová

Pak je měsíční pauza pro olympijské hry v Tokiu, po nichž by měl seriál pokračovat 14. srpna v Šanghaji. O týden později budou o jednom víkendu postupně závody v Eugene a na dosud neurčeném místě v Číně. Následovat bude znovu Evropa s Lausanne, Paříží, Bruselem a dvoudenním finálovým mítinkem v Curychu.

Provizorní kalendář Diamantové ligy na rok 2021:
23. května: Rabat
28. května: Dauhá
4. června: Řím
10. června: Oslo
4. července: Stockholm
9. července: Monako
13. července: Londýn
14. srpna: Šanghaj
21. srpna: Eugene
22. srpna: Čína (zatím neurčeno)
26. srpna: Lausanne
28. srpna: Paříž
3. září: Brusel
8. a 9. září: Curych (finále).
ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.