Rubriky:

Atletika

Sprinter Gay byl s kyčlí na operaci a má po sezóně

7. července 2011 23:15 - RALEIGH

Pro druhého nejrychlejšího sprintera na světě Tysona Gaye předčasně skončila sezona. Problémy s pravou kyčlí, které osmadvacetiletého Američana trápí od jarní přípravy, vyřešil artroskopickou operací a na dráze už se v tomto roce neukáže. Řekl to dnes jeho manažer Mark Wetmore.

"Doktoři byli s výsledkem operace spokojeni a věří, že za šest až devět týdnů bude moci začít normálně s přípravou na další sezonu," uvedl Wetmore. Zákroku se trojnásobný mistr světa z roku 2007 podrobil už v úterý ve Vailu v Coloradu. 
 
Jeho souboj s Usainem Boltem a dalším Jamajčanem Asafou Powellem měl být vrcholem mistrovství světa na přelomu srpna a září v korejském Tegu, jenže Gay kvůli zdravotním problémům nedokončil národní šampionát a na MS se nekvalifikoval. 
 
V letošních světových tabulkách mu patří druhé místo, za Powellem zaostává výkonem 9,79 o jedinou setinu sekundy. V Koreji měl americký sprinter obhajovat stříbro. 
ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.