Diack chce zachovat londýnský Olympijský stadión pro atletiku

3. září 2011 11:53 - TEGU

Podle předsedy mezinárodní atletické federace IAAF Lamina Diacka nemá Londýn při volbě dějiště mistrovství světa v roce 2017 šanci, pokud britští organizátoři nezaručí, že se šampionát bude konat na Olympijském stadiónu. Londýnskými protivníky jsou Dauhá a Barcelona, o pořadateli rozhodne listopadové hlasování.

 

Reuters

Po hrách v příštím roce se na Olympijský stadión přestěhuje londýnský fotbalový klub Wset Ham United, jehož funkcionáři slíbili, že zachovají atletickou dráhu. West Ham dostal přednost před Tottenhamem, který naopak chtěl velkou část stadiónu zbourat a vystavět čistě fotbalový stánek. Tottenham se nyní ještě snaží rozhodnutí zvrátit právní cestou.

Diack v sobotu agentuře Reuters řekl, že bez Olympijského stadiónu nemá londýnská kandidatura na MS šanci. "V Crystal Palace šampionát rozhodně nebude. V roce 1994 jsme tam měli Světový pohár a nebylo to dobré, protože tam bylo málo místa," prohlásil atletický šéf o stadionu z 60. let s dvacetitisícovou kapacitou hlediště.

Příští mistrovství světa se za dva roky uskuteční v Moskvě, v roce 2015 budou atleti bojovat o medaile v Pekingu.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.