Rubriky:

Atletika

Naštvaní atleti! Na OH 2024 nedostali další disciplínu

8. prosince 2020 10:42 - Monte Carlo

Světovou atletiku (WA) zklamalo, že se kros nedostal do olympijského programu pro hry v Paříži v roce 2024. Mezinárodní olympijský výbor program schvaloval v pondělí a přespolní běh mezi vybrané disciplíny nezařadil. Mezinárodní atletická federace ho chce prosadit na některou z dalších olympiád.

 

Jakub Nedbal

WA chtěla, aby se v Paříži běžela v krosu smíšená štafeta, což je ideální disciplína z pohledu preferované genderové vyváženosti. Její návrh ale neuspěl. "Přespolní běh je vzrušující a rychle se rozvíjející sport po celém světě, takže jsme velice zklamaní, že nebude na olympijských hrách v Paříži 2024. Obzvlášť když vezmeme v úvahu odkaz krosu ve Francii na pařížské olympiádě v roce 1924," uvedla WA v tiskové zprávě s odkazem na to, že právě před sto lety byl kros v olympijském programu naposledy. Před tím se v této disciplíně závodilo o olympijské medaile v letech 1912 a 1920.

Atletický program také přišel o chodecký závod na 50 kilometrů mužů, místo kterého bude zatím neurčená smíšená soutěž. Světová atletika tvrdí, že by i náhradní soutěž měla být chodecká.

Změny na olympiádě! Končí tradiční disciplína, ale české naděje posílí. Bude se i tančit

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.