Živě

Ruský mistr světa a Evropy popřel, že měl pozitivní dopingový nález

28. ledna 2021 14:52 - Moskva/Praha

Bývalý mistr světa a Evropy v běhu na 110 metrů překážek Sergej Šubenkov popřel středeční informace ruských médií, že měl pozitivní dopingový nález. Šampion z Pekingu 2015 se proti tomu ostře ohradil na sociálních sítích.

 

Profimedia.cz

Zdůraznil, že nikdy neužíval zakázané látky. "Nikdy jsem nikoho neoklamal," dodal na instagramu.

Šubenkov má vedle světového titulu další dvě stříbra a jeden bronz z MS. Po suspendaci Ruska musel závodit jako prověřený atlet pod neutrální vlajkou. S osobním rekordem 12,92 sekundy je osmým nejrychlejším překážkářem historie a druhým nejlepším Evropanem za bývalým světovým rekordmanem Britem Colinem Jacksonem.

Ruská média s odvoláním na zdroj blízký ruské atletické federaci uvedla, že kontrola u třicetiletého závodníka odhalila diuretikum furosemid. To je látka používaná pro maskování jiných zakázaných prostředků.

Bývalý mistr světa a Evropy Šubenkov měl pozitivní dopingový test, píší v Rusku

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.