Ruský mistr světa a Evropy popřel, že měl pozitivní dopingový nález

28. ledna 2021 14:52 - Moskva/Praha

Bývalý mistr světa a Evropy v běhu na 110 metrů překážek Sergej Šubenkov popřel středeční informace ruských médií, že měl pozitivní dopingový nález. Šampion z Pekingu 2015 se proti tomu ostře ohradil na sociálních sítích.

 

Profimedia.cz

Zdůraznil, že nikdy neužíval zakázané látky. "Nikdy jsem nikoho neoklamal," dodal na instagramu.

Šubenkov má vedle světového titulu další dvě stříbra a jeden bronz z MS. Po suspendaci Ruska musel závodit jako prověřený atlet pod neutrální vlajkou. S osobním rekordem 12,92 sekundy je osmým nejrychlejším překážkářem historie a druhým nejlepším Evropanem za bývalým světovým rekordmanem Britem Colinem Jacksonem.

Ruská média s odvoláním na zdroj blízký ruské atletické federaci uvedla, že kontrola u třicetiletého závodníka odhalila diuretikum furosemid. To je látka používaná pro maskování jiných zakázaných prostředků.

Bývalý mistr světa a Evropy Šubenkov měl pozitivní dopingový test, píší v Rusku

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.