Maratonský běžec a olympijský veterán Gómez zemřel

3. února 2021 10:02 - Madrid/Praha

Atletický sport smutní. Trojnásobný olympijský reprezentant Španělska v maratonu Alejandro Gómez zemřel, bylo mu 53 let. Rodák z Viga podlehl rakovině. Se smutnou zprávou přišla Španělská atletická federace.

 

@1danimallo, Twitter

Podle zpráv z Pyrenejského poloostrova našli lékaři Gómezovi nádor na mozku v létě loňského roku. Třiapadesátiletý sportovec koncem minulého týdne svůj boj se zákeřnou nemocí prohrál.

Gómez se specializoval na maratonské a na přespolní běhy. V barvách Španělska se zúčastnil olympijských her 1988 v Soulu, 1992 v Barceloně a 1996 v Atlantě.

Za svou kariéru nasbíral několik cenných kovů na světových šampionátech. Byl juniorským vicemistrem světa v běhu na 5 kilometrů, trojnásobným bronzovým medailistou na světovém mistrovství v přespolním běhu a vicemistrem světa v půlmaratonu.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

Sledujte Sport.cz také na Instagramu>>>

pb, Sport.cz

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.