Vícebojař Kravčenko na protest proti represím v Bělorusku ohlásil hladovku

30. dubna 2021 22:20 - Minsk

Běloruský vícebojař Andrej Kravčenko vyhlásil desetidenní hladovku, kterou chce podpořit oběti politických represí ve své zemi. Jeden z nejhlasitějších kritiků prezidenta Alexandra Lukašenka z řad sportovců se také rozhodl prodat svou zlatou medaili z halového mistrovství Evropy v roce 2011, aby pomohl rodinám politických vězňů.

 

Valentyn Ogirenko, Reuters

V Bělorusku probíhají mnoho měsíců protesty proti autoritářskému režimu Lukašenka, jenž byl loni za kontroverzních okolností zvolen pošesté do prezidentské funkce. Policie proti demonstrantům tvrdě zasahovala, zatkla více než 34 tisíc lidí a mnoho z nich zbila.

Mezi zadrženými a zbitými byl i stříbrný medailista z OH v Pekingu 2008 Kravčenko. "Za mřížemi jsou skuteční lidé - to jsou jejich skutečné životy a zničené životy jejich rodin. Je pro mě hodně těžké skousnout tuhle děsivou běloruskou realitu," uvedl při vyhlášení hladovky jeden z velkých soupeřů Romana Šebrleho.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.