Živě

Lasickeneová a Sidorovová získaly od Světové atletiky neutrální status

1. května 2021 00:13 - Monaco

První čtyři ruští atleti získali po obnovení procesu udělování statusu neutrálních sportovců od Světové atletiky (WA) právo startu v mezinárodních soutěžích. Do olympijské sezony tak zatím mohou vstoupit trojnásobná mistryně světa ve skoku do výšky Maria Lasickeneová, tyčkařská mistryně světa Anželika Sidorovová, bronzový výškař z MS Ilja Ivaňuk a další tyčkařka Aksana Gataullinová.

 

Twitter

Světová atletika pozastavila program udělování neutrálního statusu vybraným ruským atletům s čistým dopingovým rejstříkem loni kvůli snaze ruských funkcionářů ututlat porušení dopingových pravidel výškaře Danila Lysenka. Ruští atleti tak mimo jiné přišli o start na halovém mistrovství Evropy v Toruni. Ruská atletická federace jako celek je kvůli státem řízenému dopingu suspendována už od listopadu roku 2015.

V březnu WA proces obnovila. Počet ruských atletů, kteří získají právo startu na olympijských hrách a mistrovství světa, bude stejně jako dříve omezen na deset.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.