Nepříjemnost pro české atletické eso. Sval mi uštípl kus žebra, líčí

17. června 2021 12:35 - Praha

V rumunské Kluži by o víkendu měla být jednou z opor českého týmu v boji o návrat do superligy mistrovství Evropy družstev. Oštěpařka Nikola Ogrodníková se ale v posledních týdnech dostávala z nepříjemného zranění.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Nezávodila jste takřka čtyři týdny, proč taková pauza?

Byla jsem na závodech v Linci a druhý den ráno mě bolelo žebro. Po rentgenu a sono jsme zjistili, že se mi trochu uštíplo žebro, tak jsem rušila závody a budu doufat, že se to zlepší.

Jak se vám zranění přihodilo?

Házela jsme špatně a hodně uhnula doleva. A jak je to velká rána, sval mi trochu té špičky žebra uštípl.

Češi otevřeli olympijskou bránu! Neskutečný čas, žasli. Rychlejší letos nebyl nikdo na světě

Jak je to teď bolestivé?

Na tréninku už jsem házela s menší intenzitou, ale žebro bude bolet asi ještě hodně dlouho, nepřejde to hned. Chodím na různé injekce, pomáhá i klid a hlavně lepší házení.

Nechtěla jste si s ohledem na olympiádu závodní pauzu ještě prodloužit?

Není to třeba. Poslední dva trénink vypadaly v pohodě a potřebuju nějaké závody před olympiádou.

Start sezony jste přitom měla povedený, na Zlaté tretře jste hodila za 65 metrů…

Když jsem se o zranění dozvěděla, byla jsem hodně smutná, moc jsem nechápala, jak mě směrem k olympiádě omezí. Ale obavy jsem měla zbytečné, snad to bude dobré.

Nikola Ogrodníková během atletického mítinku Kladno hází 2020.

Vlastimil Vacek, Právo

Co od sebe tedy čekáte v Kluži? Hlavní bude přísun bodů pro tým?

Nechci si to žebro ještě víc pokazit, ale chtěla bych hodit za 60 metrů a získat body pro tým. Jen ten formát závodu se mi moc nelíbí. Máme tři pokusy a finálový čtvrtý skoro hodinu po začátku soutěže, což je dost hloupé i s ohledem na to žebro, když se dvě hodiny před závodem budeme rozcvičovat a pak přijde delší pauza. Ale jinak se na akci těším, když tam jedeme celý tým, je to vždycky větší zábava.

sob, Sport.cz, Právo

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.