Mistr světa ve skoku do dálky Manyonga dostal čtyřletý trest za doping

18. června 2021 15:43 - Paříž

Bývalý mistr světa ve skoku do dálky Jihoafričan Luvo Manyonga dostal čtyřletý trest za porušení antidopingových pravidel o hlášení pobytu. Informovala o tom Jednotka pro bezúhonnost atletiky.

 

Profimedia.cz

Třicetiletý atlet kvůli trestu přišel mimo jiné o šanci obhajovat na blížící se olympiádě v Tokiu stříbrnou medaili z Ria de Janeiro. Hry v japonské metropoli odstartují 23. července. Manyonga nicméně naposledy závodil v roce 2019, jeho osobní rekord má hodnotu 865 centimetrů.

Pro mistra světa z roku 2017 jde o druhý trest v souvislosti s dopingem. V roce 2012 dostal někdejší juniorský světový šampion distanc na 18 měsíců za pozitivní test na metamfetamin (pervitin). Místo závodů tehdy absolvoval odvykací kúru.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.