Živě

Miláček národa a legenda české atletiky. Do kin míří film o Zátopkovi

24. června 2021 14:12 - Praha

Jméno Emila Zátopka zná celý svět. Životní příběh českého olympionika se konečně dostal na filmová plátna. Odložená premiéra životopisného filmu v režii Davida Ondříčka je plánovaná na 12. srpna.

Jeden z největších sportovních hrdinů Československa se zasloužil za svou bohatou kariéru hned o několik úspěchů. Je držitelem čtyř zlatých medailí za maraton, běh na 5 a 10 kilometrů a jednoho stříbra z olympijských her.

Držitel osmnácti světových rekordů dokázal na mistrovství Evropy získat tři zlaté medaile a jeden bronz. Zapsal se nejen do československých, ale také i do světových dějin. Svými výkony a vystupováním se i přes občasné politické přešlapy vryl do srdcí celého národa.

Příběh Emila Zátopka. Kopřivnického rodáka, kterého zná celý svět

Hlavní roli v životopisném snímku mapující jak sportovní, tak osobní život nejlepšího českého atleta, ztvárnil Václav Neužil ml. a jeho manželku Danu Zátopkovou si zahrála Martha Issová.

nik, bp, Sport.cz

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.