Kubánský trojskokan Díaz Fortun utekl od týmu a byl vyloučen z výpravy na OH

4. července 2021 12:00 - Madrid

Kubánský trojskokan Jordan Díaz Fortun opustil výpravu objíždějící evropské atletické mítinky a vedení národního olympijského výboru ho proto vyloučilo z nominace do Tokia. Na hrách měl osmý muž předloňského mistrovství světa v Dauhá patřit ke kubánským medailovým nadějím.

 

Profimedia.cz

Dvacetiletý Díaz Fortun, jenž v roce 2018 vyhrál mistrovství světa atletů do dvaceti let, má od roku 2019 osobní rekord 17,49 m. V loňském roce vinou zranění a kvůli onemocnění covidem-19 příliš nezávodil.

Podle španělských médií je Díaz Fortun momentálně ve Španělsku, kde byl přihlášen na mítink v Castellonu. Nakonec ale závodit nebude.

Pořádně žhavé Tokio! Sexy kráska už se těší, až to rozbalí

Z kubánské olympijské výpravy, která nyní čítá 69 členů, už dříve kvůli neshodám se svazem vypadl kvalifikovaný sportovní gymnasta Manrique Larduet. Jeho místo ve startovní listině zaujal jako první náhradník český reprezentant David Jessen.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.