Bolt doufá, že se sprinterka Richardsonová z trestu za marihuanu poučí

14. července 2021 10:03 - Kingston

Legendární sprinter Usain Bolt doufá, že se vycházející hvězda Sha'Carri Richardsonová z měsíčního trestu za marihuanu poučí. Elitní americká sprinterka měla pozitivní test při národním šampionátu v Eugene, z něhož byla diskvalifikována, takže navzdory vítězství na stovce nesmí startovat na olympijských hrách. Osminásobný olympijský šampion Bolt v souvislosti s jejím případem řekl, že pravidla je nezbytné dodržovat.

 

twitter:@LSUTrackField, Twitter

Jednadvacetiletá Richardsonová přiznala, že marihuanu užila, aby otupila pocity po smrti své biologické matky. Dostala nejnižší možný měsíční trest. "Snad se z toho dokáže poučit a jít dál. Vím, že si prošla mnohým, ale doufám, že se dokáže znovu zkoncentrovat a dostat ze sebe maximum, protože vypadá jako velmi talentovaná atletka," komentoval její případ Bolt pro agenturu Reuters.

Světový rekordman postih, který Richardsonovou připravil o vrchol sezony, nezpochybňuje. "Vždycky jsem lidem vysvětloval, že pravidla jsou pravidla," poznamenal jedenáctinásobný světový šampion.

Sprinterka Richardsonová po kauze s marihuanou nepoběží na OH ani štafetu

Richardsonová měla patřit k favoritkám olympijského závodu na 100 metrů. Letos už pětkrát běžela pod jedenáct sekund, dubnový čas 10,72 ji řadí na třetí místo světových tabulek. Americká sprinterka vyhrála olympijskou stovku naposledy v roce 1996, kdy se radovala Gail Deversová.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.