Živě

WA neuznala kvůli pochybnostem o časomíře Wilsonův evropský rekord na stovce

22. července 2021 21:57 - Monte Carlo

Světová atletika vyškrtla z historických tabulek evropský rekord švýcarského sprintera Alexe Wilsona na 100 metrů. Víkendový výkon 9,84 sekundy z Atlanty nelze podle světové atletické asociace (WA) uznat kvůli pochybnostem o časomíře. Ze stejného důvodu nemůže platit ani jeho výkon z dvoustovky, na níž si časem 19,89 vylepšil osobní rekord.

 

Tim Goode, ČTK/AP

Třicetiletý rodák z Jamajky překvapil svými výkony nedlouho před začátkem olympijských her v Tokiu, kde by měl rovněž startovat na obou sprinterských tratích. Po zásahu WA zůstala jeho osobní maxima na hodnotách 10,08 na stovce a 19,98 na dvoustovce.

Časem na stovce v Atlantě Wilson o dvě setiny překonal dosavadní dva rekordmany, jimiž byli Portugalec Francis Obikwelu a Francouz Jimmy Vicaut.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.