Němečtí atleti po dopingu Rusů získali dodatečně titul z ME družstev 2015

11. srpna 2021 14:00 - Berlín

Němečtí atleti získali dodatečně titul z mistrovství Evropy družstev 2015. V řadách tehdy vítězných Rusů se objevily dopingové případy. O posunu v pořadí se Německý atletický svaz dozvěděl od Evropské atletiky. Čeští reprezentanti před šesti lety v ruských Čeboksarech nezávodili; startovali v první lize ME, kterou vyhráli a vrátili se do superligy.

 

Jan Handrejch, Právo

Poslední potrestanou členkou ruského týmu z roku 2015 byla kladivářka Oxana Kondratěvová, která letos na jaře dostala čtyřletý distanc a přišla o všechny výsledky od roku 2013. To znamená, že Rusko přišlo o sedm bodů, které získala za šesté místo. Před tím už Rusové ztratili dalších devatenáct bodů kvůli jiným dopingovým hříšníkům. Z dvaadvacetibodového náskoku před Německem tak Rusku nic nezbylo. Druhou pozici ale Rusové zatím s přehledem drží, před třetí Francií mají i po odečtech náskok 23 bodů.

Vítězstvím tehdy německému atletickému týmu pomohli například oštěpařka Christina Obergföllová, David Storl a Christina Schwanitzová v koulařském sektoru nebo tyčkaři Raphael Holzdeppe a Silke Spiegelburgová.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.