Senzační král olympijského sprintu Jacobs už letos závodit nebude

12. srpna 2021 18:17 - Milán

Senzační vítěz olympijského sprintu Lamont Marcell Jacobs po životním úspěchu na hrách v Tokiu už letos závodit nebude. Podle manažera italského běžce nejsou na vině zdravotní problémy. Atleti mají před sebou po vrcholu sezony ještě pět mítinků Diamantové ligy.

 

Aleksandra Szmigiel, Reuters

"Je to jednoduché. Marcell do toho letos už dal všechno, co mohl, takže trvat na tom, aby znovu závodil, by znamenalo riskovat zranění," řekl Jacobsův manažer Marcello Magnani agentuře Reuters. Reagoval tak na strohé prohlášení dvojnásobného olympijského šampiona, jenž slavil zlato i se štafetou, že další start plánuje až v příští sezoně. Oznámil to na instagramu.

Šestadvacetiletý Jacobs vyhrál na olympiádě běh na 100 metrů v evropském rekordu 9,80. O pět dnů později přidal další nečekané sprinterské zlato se štafetou.

Jacobs se rychle rozešel s poradcem, který byl vyšetřován kvůli podpůrným látkám

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.