Trojskokanská rekordmanka Rojasová chce překonat hranici 16 metrů

16. září 2021 09:22 - Caracas

Olympijská vítězka a světová rekordmanka v trojskoku Yulimar Rojasová z Venezuely chce v příští sezoně překonat hranici 16 metrů. K té jí při rekordním pokusu v Tokiu scházelo 33 centimetrů. Kromě toho se zaměří také na skok do dálky.

 

Arnd Wiegmann, Reuters

"Mým plánem na příští rok je skákat stabilně přes patnáctimetrovou hranici. Když to bude pravidelně okolo 15,50, bude jednodušší dosáhnout až na 16 metrů, což je mým hlavním cílem," řekla pětadvacetiletá Rojasová v rozhovoru pro agenturu Reuters.

Dvojnásobná mistryně světa v Tokiu suverénně potvrdila roli královny disciplíny. Hned prvním pokusem vytvořila olympijský rekord 15,41 a v té chvíli bylo o prvním místu rozhodnuto. V poslední sérii přidala ještě 26 centimetrů a vymazala z tabulek rekord Ukrajinky Inessy Kravecové z roku 1995.

"V příští sezoně bych chtěla trénovat ještě o něco více a nechat za sebe mluvit výsledky," prohlásila Rojasová, jejíž osobní maximum v dálce 688 cm je rovněž národním rekordem.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.