Tokio se uchází o atletické mistrovství světa v roce 2025

4. října 2021 11:20 - Tokio/Praha

Tokio se po letošních olympijských a paralympijských hrách uchází o další vrcholnou sportovní akci. Japonská atletická federace podle agentury Kjódó vyjádřila zájem o pořádání atletického mistrovství světa v roce 2025. Uzávěrka žádostí byla 1. října.

 

Jean-Christophe Bott, ČTK/AP

Šampionát by se mohl uskutečnit na Olympijském stadionu, který místo původních plánů na přestavbu na čistě fotbalový stadion pravděpodobně zůstane multifunkční arénou. Jeho kvality před rokem ocenil i šéf Světové atletiky Sebastian Coe. "Vidím, že tento stadion by byl vhodný pro nějaké budoucí mistrovství světa v atletice," poznamenal tehdy.

Japonsko hostilo atletické mistrovství světa naposledy v roce 2007 v Ósace. V Tokiu nejlepší světoví atleti závodili před třiceti lety. O světový šampionát v roce 2025 dříve vyjádřilo zájem několik afrických zemí včetně atletické velmoci Keni, ale to bylo ještě před vypuknutím pandemie koronaviru.

Poslední atletické mistrovství světa hostilo v roce 2019 Dauhá. Příští rok se uskuteční světový šampionát v americkém Eugene. Pravidelný dvouletý cyklus se prodloužil kvůli odložení olympijských her na letošek. Pak se vrcholná atletická akce vrátí do lichých let, v roce 2023 ji přivítá Budapešť.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.