Legendární sprinter Bolt vydal své první hudební album

8. října 2021 10:56 - Kingston

Světový rekordman v běhu na 100 a 200 metrů Usain Bolt vydal své první hudební album. Na desce Country Yutes je čtrnáct skladeb v rytmu reggae, hip hopu a rhythm and blues (R&B). Legendární jamajský sprinter na ní spolupracoval s dlouholetým přítelem a manažerem Nugentem Walkerem, který se v hudebním světě pohybuje pod přezdívkou NJ.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Po skončení závodní kariéry v roce 2017 se Bolt jako producent podílel na několika hudebních projektech, ale pořád měl pocit, že ho lidé stále vnímají především jako bývalého sportovce. "Dát dohromady vlastní album mi přišlo jako dobrý způsob jak ukázat, jak vážně to s hudbou myslím," uvedl osminásobný olympijský šampion

Hudba ho provází celým životem. "Pokud jste sledovali mou kariéru, tak jste si zřejmě všimli, že jsem vždycky tančil a poslouchal hudbu. Není žádným tajemstvím, že hudbu zbožňuji. Hudba byla vždycky součástí mé DNA," svěřil se pětatřicetiletý Jamajčan.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.