Bulhar Karamarinov byla natrvalo zvolen šéfem Evropské atletiky

14. října 2021 10:46 - Lausanne

Bulhar Dobromir Karamarinov se stal natrvalo prezidentem Evropské atletiky. Na dnešním mimořádném volebním kongresu v Lausanne byl jediným kandidátem na vrcholný post, funkci již zastával dočasně od loňského března, poté co jeho předchůdce Svein Arne Hansen utrpěl cévní mozkovou příhodu. V červnu 2020 Hansen ve věku 74 let zemřel.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Třiašedesátiletý Karamarinov se stal šestým prezidentem Evropské atletiky. Před loňským dočasným povýšením byl jedním ze tří viceprezidentů vedle šéfa českého svazu Libora Varhaníka a Britky Cherry Alexanderové, s nimiž vykonával funkci od předloňského řádného volebního kongresu v Praze. Uvolněný post obsadil po dnešním hlasování Francouz Jean Gracia.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.