Rubriky:

Atletika

Dvořák zdolal Šebrleho, ale nevyhrál. Radovala se Klučinová

20. září 2013 21:46 - Kladno

Bitvou pohlaví nejlepších českých atletů současnosti i nedávné minulosti byl exhibiční závod na kladenském Sletišti v rámci finálového kola projektu Atletika pro děti. Po pěti letech se v jednom závodě potkali bývalí světoví rekordmani v desetiboji Roman Šebrle a Tomáš Dvořák. V exhibici se sčítal vrh pravou rukou, levou a otočkou a lépe si vedl reprezentační šéftrenér.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

Ani to Dvořákovi na triumf nestačilo, vyhrála česká rekordmanka v sedmiboji Eliška Klučinová. „Porazit chlapy, to se vždycky cení," culila se.

Třetí skončila v prudkém dešti světová rekordmanka v oštěpu Barbora Špotáková. „Já se s vrhem koulí nikdy moc nekamarádila, Tomáš Dvořák to má v ruce přece jenom víc," popisovala dvojnásobná olympijská vítězka, která se v závodě představila podruhé od narození syna Janka. „Kouli jsem si letos vůbec nezkusila, maximálně hážu s vidlema na zahradě, tak obecnou sílu mám," usmívala se.

Hvězdné obsazení měly i další role. Koule závodníkům obětavě v lijáku nosil čerstvý mistr světa ve vodním slalomu Vavřinec Hradilek za asistence olympijského vítěze v moderním pětiboji Davida Svobody, přešlapy s praporkem v ruce hlídala světová šampiónka na překážkách Zuzana Hejnová. „Snažila jsem se to hlídat poctivě. Odmávala jsem jen jeden přešlap Báře, ale ten byl úmyslný," usmívala se.

sob, Právo

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.