Rubriky:

Atletika

Dvořák zdolal Šebrleho, ale nevyhrál. Radovala se Klučinová

20. září 2013 21:46 - Kladno

Bitvou pohlaví nejlepších českých atletů současnosti i nedávné minulosti byl exhibiční závod na kladenském Sletišti v rámci finálového kola projektu Atletika pro děti. Po pěti letech se v jednom závodě potkali bývalí světoví rekordmani v desetiboji Roman Šebrle a Tomáš Dvořák. V exhibici se sčítal vrh pravou rukou, levou a otočkou a lépe si vedl reprezentační šéftrenér.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

Ani to Dvořákovi na triumf nestačilo, vyhrála česká rekordmanka v sedmiboji Eliška Klučinová. „Porazit chlapy, to se vždycky cení," culila se.

Třetí skončila v prudkém dešti světová rekordmanka v oštěpu Barbora Špotáková. „Já se s vrhem koulí nikdy moc nekamarádila, Tomáš Dvořák to má v ruce přece jenom víc," popisovala dvojnásobná olympijská vítězka, která se v závodě představila podruhé od narození syna Janka. „Kouli jsem si letos vůbec nezkusila, maximálně hážu s vidlema na zahradě, tak obecnou sílu mám," usmívala se.

Hvězdné obsazení měly i další role. Koule závodníkům obětavě v lijáku nosil čerstvý mistr světa ve vodním slalomu Vavřinec Hradilek za asistence olympijského vítěze v moderním pětiboji Davida Svobody, přešlapy s praporkem v ruce hlídala světová šampiónka na překážkách Zuzana Hejnová. „Snažila jsem se to hlídat poctivě. Odmávala jsem jen jeden přešlap Báře, ale ten byl úmyslný," usmívala se.

sob, Právo

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika