Rubriky:

Atletika

Bývalý trojskokanský šampión řídil v opilosti. Teď Idowu nesmí dva roky za volant

8. října 2013 18:58 - Londýn

Bývalý mistr světa v trojskoku Brit Phillips Idowu přišel na dva roky o řidičský průkaz. Soud potrestal stříbrného olympijského medailistu z Pekingu za řízení pod vlivem alkoholu. Čtyřiatřicetiletý atlet musí navíc odvést 50 hodin veřejně prospěšných prací a zaplatit pokutu 145 liber (4300 korun).

 

Profimedia.cz

Idowu, jenž se stal mistrem světa v roce 2009 v Berlíně, u soudu přiznal, že 20. září narychlo odjel ze svého domova po hádce pod vlivem. Policejní hlídka, která jeho bílý vůz Land Rover zastavila, zjistila, že překročil povolenou hranici alkoholu dvaapůlkrát.

Trojskokan, jenž proslul i excentrickou úpravou vlasů, chtěl místo veřejně prospěšných prací zaplatit další pokutu. Soud mu však nevyhověl. Idowu argumentoval, že je momentálně nezaměstnaný a žije z úspor, ale brzy má nastoupit do zaměstnání. Poté, co ho zdravotní problémy připravily o šanci bojovat o medaili na olympijských hrách v Londýně, ohlásil, že si dává od sportu pauzu.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.