Překážkář Mazáč po pomalém startu vypadl, Eaton útočí na světový rekord

Sopoty

Český závodník Martin Mazáč skončil na halovém mistrovství světa v atletice v rozbězích závodu na 60 metrů. Po nepovedeném startu skončil ve svém běhu sedmý za 7,90 sekundy. Nejrychlejší byla v Sopotech trojice Andrew Pozzi z Británie a Francouzi Garfield Darien a Pascal Martinot-Lagarde, kteří zaběhli čas 7,56 sekundy.

Sprinter Martin Mazáč na archivním snímku.

Mazáč měl druhý nejhorší start ze všech účastníků, jeho reakce byla 0,231 sekundy. Pomalejší v blocích byl už jen Michael Herreros z ostrova Guam. Třiadvacetiletý atlet měl přitom v letošní sezóně slibnou formu, na domácím šampionátu v Praze-Stromovce si v polovině února vytvořil osobní rekord 7,64 sekundy.

Na světový rekord útočí americký sedmibojař Ashton Eaton, který má po páté disciplíně, běhu na 60 metrů překážek, náskok devíti bodů na vlastní dva roky staré maximum. Rovinku s plůtky proběhl za 7,64 sekundy.

Halové mistrovství světa v atletice v Sopotech (Polsko):
Finále:
Muži:
Sedmiboj (po šesti disciplínách): 1. Eaton (USA) 5699 b. (60 m: 6,66 - dálka: 778 - koule: 14,88 - výška: 206 - 60 m př.: 7,64 - tyč: 520), 2. Kravčenko (Běl.) 5450, 3. Van der Plaetsen (Belg.) 5391.