Helcelet probudil zraněný kotník, ale Kladno chce stihnout

4. června 2014 07:32 - Praha

Vazy v kotníku jsou teď největším soupeřem české desetibojařské jedničky Adama Sebastiana Helceleta. Vloni si nohu poranil při skoku o tyči, musel předčasně ukončit sezónu a obětovat i světový šampionát v Moskvě. Kotník ho znovu pozlobil minulý víkend při mistrovství republiky v Edenu.

 

Jan Kucharčík

„Je to stejný typ zranění. Ale vloni to bylo mnohem vážnější, teď se jen kotník trošku probudil,“ uklidňuje svěřenec Rudolfa Černého.

„V hale už bylo úplně v pohodě, o kotníku jsem nevěděl, ale pak jsem v Edenu udělal jeden blbý pokus na dálce a týden před Götzisem jsem v podstatě vůbec netrénoval,“ přiznával Helcelet, jenž přes zdravotní hendikep o víkendu na slavném mítinku v Götzisu poskládal 8001 bodů.

Závodil s obavami

„Měl jsem v hlavě nastavené, abych si nic neudělal, a to se pak blbě závodí, když se člověk bojí a musí se hlídat,“ přiznával. „Ale přijela rodina, bylo hezké počasí a nechtěl jsem, abych podruhé ze tří účastí v Götzisu nedokončil,“ přiznával Helcelet.

Necelé dva týdny teď má na to, aby se dal do pořádku před domácím vrcholem sezóny, kterým je kladenský TNT-Express mítink 14. a 15. června.

„Bude záležet na noze. Limit mám splněný, mistrovství Evropy je důležitější, ale udělám všechno proto, abych v Kladně závodil,“ říkal po závěrečné patnáctistovce v Götzisu.

A dvoudenní zátěž stav jeho kotníku výrazně nezhoršila. „Nateklý je pořád, místy bolí, ale každým dnem je to lepší, tak věřím, že budu fit,“ hlásil v úterý bronzový medailista z loňského mistrovství Evropy do 23 let.

Dorazit by měla i mistryně světa
Úřadující světová šampiónka Hanna Melničenková z Ukrajiny by měla být hvězdou kladenského TNT-Express mítinku. „Trápil ji drobný zdravotní problém se zády, ale máme od ní příslib účasti,“ říká ředitel mítinku Zdeněk Lubenský. Soupeřkou české rekordmanky Elišky Klučinové bude i Polka Karolina Tyminská. Nejvýraznějšími osobnostmi mužského desetiboje budou zkušený Kazach Dmitrij Karpov a Melničenkové partner Oleksej Kasjanov.
Michal Osoba, Právo

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.