Rubriky:

Atletika

Oštěpařské hvězdy Špotáková a Veselý vynechají domácí šampionát. Blížící se ME stihnou

2. srpna 2014 10:30 - Ostrava
(Aktualizováno: 2. srpna 2014 13:47)

Mistrovství České republiky v atletice na Městském stadiónu ve Vítkovicích přišlo ještě před svým začátkem o dvě velké hvězdy. Oštěpaři Vítězslav Veselý a Barbora Špotáková se rozhodli šetřit síly, zaměřit se na přípravu na blížící se mistrovství Evropy a svůj start zrušili. Veselého navíc pobolívá stehenní sval.

 

Aleš Gräf

„Bára se rozhodla po konzultaci s trenérem (Janem Železným), že nebude riskovat případné zranění po únavě ze soustředění v Nymburce a dá přednost odpočinku a přípravě na mistrovství Evropy, které je v letošní sezóně nejdůležitější," vysvětlila tisková mluvčí atletického svazu Karolína Farská. Špotáková bude v Curychu útočit na své první zlato z ME.

Mistr světa z roku 2012 Veselý bude na evropském šampionátu v Curychu za necelé dva týdny obhajovat titul, proto dal přednost doléčení nataženého stehenního svalu, který si lehce poranil minulý týden v Nymburce. Start na ME podle manažera Alfonse Jucka ale ohrožený není.

Jednatřicetiletý Veselý zrušil účast na MČR na radu fyzioterapeuta Pavla Koláře, který mu doporučil tři dny úplného volna. „Mrzí mě, že nemůžu na šampionátu startovat, ale mistrovství Evropy v Curychu má přednost. K ostravskému stadiónu mám specifický vztah tak jako můj trenér, o to víc je škoda, že nemůžu házet. Nechci riskovat zhoršení zranění," uvedl Veselý.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika