Rubriky:

Atletika

Měl bojovat o medaili, ale finále neběžel. Holuša skončil v nemocnici

20. srpna 2014 18:38 - Praha

Český běžec Jakub Holuša, který kvůli nemoci nenastoupil v neděli na mistrovství Evropy v Curychu do finále závodu na 1500 metrů, leží v nemocnici na pozorování. Krevní testy totiž odhalily extrémně zvýšené hodnoty ohledně činnosti ledvin.

 

Jan Kucharčík

Holuša patřil v Curychu k českým medailovým nadějím, protože v letošní sezóně útočil na letitý český rekord, ale už v pátečním rozběhu se necítil dobře. Do finále sice postoupil časem, ale sotva mluvil a ještě dlouho po běhu nemohl ani pořádně dýchat. Ještě týž večer dostal teplotu a kvůli nemoci musel boj o medaili vzdát.

Když se vrátil domů, cítil se už dobře. Pro jistotu ale zašel na testy, neboť ho bolela záda v oblasti ledvin. "Oproti víkendu jsem se cítil úplně v pořádku, ale byl jsem na Dukle na krvi a testy odhalily totálně zvýšené ledvinové hodnoty," řekl Holuša. Proto odjel okamžitě do vojenské nemocnice ve Střešovicích, kde ho na interně znovu otestovali.

"A už si mě tady raději nechali," prozradil Holuša. "Mám něco s ledvinama a hlídají mě. Zatím se neví, co mi přesně je, dělají se další testy. Nejspíš na mě lezla viróza a já to tělo přetáhnul. Přetočil jsem kolečka a ledviny to asi nedaly. Nechápu, podle lékařů to je prý situace, kterou mívají lidi nad 60 let," dodal šestadvacetiletý atlet.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika