Rubriky:

Atletika

Na Tretru zamíří i nejlepší kladiváři

9. dubna 2015 15:52 - Ostrava

I světová kladivářská elita se představí na letošní 54. Zlaté tretře v Ostravě. V Ostravě bude házet mistryně Evropy Polka Anita Wlodarczyková, bývalá světová rekordmanka Betty Heidlerová z Německa či medailistky z ME v Curychu Slovenka Martina Hrašnová a Joanna Fiodorowová z Polska. Chybět nebude ani vítězka Asijských her z roku 2014 a aktuálně nejlepší kladivářka světa Wang Čeng z Číny.

 

Jan Kucharčík

„V mužské kategorii se střetnou dva nejlepší na světě, olympijský vítěz Maďar Krisztián Pars a mistra světa Pawel Fajdek z Polska," uvedl sportovní manažer Zlaté tretry Alfons Juck a dodal, že do Ostravy přijedou taktéž bronzový medailista z mistrovství Evropy Sergej Litvinov, Dilšod Nazarov z Tádžikistánu a Mustafa Al-Gamal z Egypta.

Chybět nebudou ani nejlepší domácí kladiváři Lukáš Melich a Kateřina Šafránková s Terezou Královou. Rekord mítinku drží od roku 2012 mezi muži Maďar Pars (82,28) a v ženách Němka Haidlerová (78,07). „Není vůbec vyloučené, že v Ostravě uvidíme v ženské soutěži pokusy na hranici světového rekordu," doplnil Juck. Ženy i muži budou házet náčiním tradičně den před hlavním programem, tedy v pondělí 25. května.

tom, Sport.cz, Právo

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.