Chodeckými šampiony jsou Anežka Drahotová a Schrom

Poděbrady

Anežka Drahotová obhájila titul domácí mistryně v chůzi na 20 kilometrů, mezi muži byl v Poděbradech nejlepším z Čechů Pavel Schrom. Mezinárodní závod vyhráli překvapivě Němec Christopher Linke před pětinásobným poděbradským vítězem Slovákem Matejem Tóthem a Litevka Brigita Virbalytéová.

Anežka Drahotová

Devatenáctiletá Drahotová byla v cíli třetí v čase 1:33:30. Na vítězku ztratila přes dvě minuty. "Už od začátku to nebylo optimální, většinou mám i druhou desítku lepší, mám toho ale za sebou hodně: třetí "dvacka", mezitím půlmaraton, minulý týden dva cyklistické závody," přiznala všesportovně nadaná členka pražského USK, která loni v Poděbradech suverénně vyhrála.

Českým chodcům se nepodařilo pokořit hranici hodiny a půl. Nejblíže byl Schrom, jemuž chybělo 11 sekund. Celkově závod dokončil na 28. místě. "Měl bych to hodnotit zdařile, ale s časem být spokojen nemůžu a ani první místo v rámci republiky mě nějak extra netěší, je to trochu jednooký mezi slepými," uvedl atlet Univerzity Brno na svazovém webu.