Rubriky:

Atletika

O prezidentovi atletické federace se rozhodne mezi Coem a Bubkou

29. května 2015 14:58 - Monte Carlo

Nástupcem Laminea Diacka v čele světové atletiky se v srpnu stane buď Sebastian Coe, nebo Sergej Bubka. Obě bývalé hvězdy královny sportu a současní místopředsedové jsou podle očekávání jedinými oficiálními kandidáty na prezidentský post. Oznámila to dnes IAAF.

 

Jan Kucharčík

Prezident bude zvolen 19. srpna na kongresu IAAF v Pekingu krátce před mistrovstvím světa. Senegalec Diack po 16 letech v čele organizace končí.

Oba kandidáti na prezidentský post mají za sebou hvězdnou atletickou kariéru. Jednapadesátiletý Ukrajinec Bubka vytvořil 35 světových rekordů ve skoku o tyči a šestkrát za sebou získal titul mistra světa. Na olympijských hrách zvítězil v roce 1988.

O sedm let starší Brit Coe byl hvězdou středních běžeckých tratí a rovněž mnohonásobný světový rekordman. Patnáctistovku ovládl na olympijských hrách v letech 1980 a 1984. Byl také ústřední postavou úspěšné kandidatury Londýna na pořádání olympijských her v roce 2012 a následně šéfem organizačního výboru. V roce 2012 byl stejně jako Bubka uveden do Síně slávy IAAF.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika