Rubriky:

Atletika

Živě

Výškařka Vlašičová je opět zraněná a do MS nebude závodit

8. července 2015 12:08 - Lausanne

Dvojnásobná mistryně světa výškařka Blanka Vlašičová je znovu zraněná a do šampionátu v Pekingu na konci srpna závodit nebude. Jednatřicetiletá Chorvatka má problémy s achilovkou, s níž byla na začátku roku 2012 dvakrát na operaci. Zrušila proto plánované mítinky Diamantové ligy v Lausanne i v Monaku.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Nechci ohrozit svůj start v Pekingu. Musím být opatrná, aby se zabránilo jakémukoli riziku před mistrovstvím světa. Vybereme nejlepší možnou léčbu a doufám, že brzy bude vše v pořádku," oznámila Vlašičová. V Lausanne chtěla skákat tento čtvrtek, v Monaku 17. července.

Rodačka ze Splitu získala světový titul v Ósace 2007 a Berlíně 2009, o dva roky později v Tegu byla stříbrná. Pak ale kvůli bolavé achilovce musela vynechat olympijskou sezonu, přišla také o MS v Moskvě a loni nezávodila ani na ME v Curychu. V letošních tabulkách se Vlašičová dělí o třetí místo s výkonem 197 cm.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.