Rubriky:

Atletika

Sportovci roku podle L'Équipe jsou Bolt a Williamsová

26. prosince 2015 18:01 - Paříž

Nejlepšími sportovci světa v končícím roce 2015 byli podle francouzského deníku L'Équipe jamajský sprinter Usain Bolt a americká tenistka Serena Williamsová.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Bolt, jenž na letošním mistrovství světa v Pekingu získal tři tituly a rozšířil svou sbírku zlatých medailí z MS na jedenáct, dostal v anketě 818 bodů. Zvítězil před světovou tenisovou jedničkou Novakem Djokovičem ze Srbska (736 bodů) a hvězdou novozélandských mistrů světa v ragby Danem Carterem (409).

Letošní sběratelka cen Williamsová, jež vyhrála v obdobných anketách tiskové agentury AP či časopisu Sports Illustrated, získala 802 bodů. Nechala za sebou krajanku plavkyni Katie Ledeckou (704), jež vylovila z bazénu na MS v Kazani pět zlatých medailí, a francouzskou mistryni světa v cyklokrosu a na horských kolech Pauline Ferrandovou-Prévotovou (318).

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.