Rubriky:

Atletika

Mezinárodní atletická federace přišla o dalšího sponzora

11. února 2016 09:43 - Curych

Potravinářský koncern Nestlé se po čtyřech letech rozhodl ukončit spolupráci s Mezinárodní atletickou federací (IAAF), která se v poslední době potýká s dopingovými a korupčními skandály. Předseda IAAF Sebastian Coe se ale s vypovězením pětileté sponzorské smlouvy zajišťující peníze na dětský program nechce smířit a hodlá s Nestlé jednat o jejím dodržení.

 

Eric Gaillard, Reuters

"Rozhodli jsme se tak kvůli negativní publicitě spojené s obviněními z korupce a rozšířeného dopingu, která byla proti IAAF vznesena," uvedli zástupci Nestlé v oficiálním prohlášení s tím, že by další spolupráce mohla poškodit jejich dobré jméno.

K podobnému kroku přistoupil před nedávnem podle informací BBC i Adidas, jehož smlouva s IAAF měla vypršet až v roce 2019. Ztráta dalšího sponzora je proto pro světovou atletiku citelnou ranou.

"To nemůžeme akceptovat. Doplatí na to jedině děti," prohlásil Coe. "Byl to úspěšný program pro 15 milionů dětí ve věku od sedmi do dvanácti let v 76 zemích světa, který jim umožňoval zapojit se do týmových aktivit podporujících zdravý a aktivní životní styl," uvedl.

Coe stanul v čele IAAF vloni v srpnu a od té doby musí řešit řadu afér. Velkou ranou pro světovou atletiku bylo provalení systematického dopingu ruských sportovců a také dlouholeté korupce nejvyšších funkcionářů IAAF v čele s bývalým prezidentem Laminem Diackem. Za úplatu kryli dopingové případy právě ruských atletů.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.