Rubriky:

Atletika

Svoboda nebude kvůli zraněnému tříslu startovat na ME

1. července 2016 18:38 - Praha

Překážkář Petr Svoboda nebude startovat na mistrovství Evropy, které se bude konat příští týden od středy do neděle v Amsterdamu. Důvodem je zranění třísel z nedávného mítinku v Turku. Český atletický svaz o tom informoval na svých internetových stránkách.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jednatřicetiletý Svoboda se zranil ve středečním závodě na 110 m ve Finsku, kde s časem 13,75 sekundy skončil už v rozběhu. "Po svém startu v Turku se potýká se zdravotními problémy. V rozběhu opět ucítil bolest v třísle a nechce riskovat zhoršení stavu," uvedl svaz ve zprávě.

Vedle halového mistra Evropy z roku 2011 přijde o start na šampionátu také Zuzana Hejnová. Dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 m překážek kvůli potížím s Achillovou šlachou měsíc netrénovala a přípravu nyní zaměřila na srpnové olympijské hry v Riu de Janeiro.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.