Rubriky:

Atletika

Richardsová-Rossová se nekvalifikovala na OH a ukončila kariéru

2. července 2016 11:29 - Eugene

Americká čtvrtkařka Sanya Richardsová-Rossová nedokončila kvůli svalovému zranění americkou kvalifikaci v běhu na 400 metrů a následně ukončila kariéru. Pětinásobná mistryně světa přišla o šanci rozšířit svou sbírku čtyř zlatých olympijských medailí. Šanci na vzácný double na dvoustovce i čtyřstovce dál živí Allyson Felixová.

 

James Lang, Reuters

"Zradil mě sval," vysvětlovala Richardsová-Rossová, proč zhruba po 250 metrech trati odstoupila. "Moje kariéra byla skvělá. To, že jsem mohla naposledy závodit tady, navíc před těmito fanoušky, je neuvěřitelné," řekla trojnásobná účastnice OH a jedna z nejlepších čtvrtkařek v historii.

Jen pár minut po odstoupení Richardsové-Rossové hladce prošla z rozběhů další čtyřnásobná olympijská vítězka Felixová, ačkoli ji stále trápí zraněný kotník. Pokud devítinásobná světová šampionka postoupí, mohla by se v Riu stát teprve třetí ženou, která na jedněch OH vyhraje běhy na 200 i 400 metrů.

Na desítce zvítězil poosmé za sebou stříbrný medailista z her v Londýně Galen Rupp, kouli ovládl Ryan Crouser před úřadujícím mistrem světa Joem Kovacsem. Do Ria postoupí z každé disciplíny trojice

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.