Rubriky:

Atletika

Dálkařka Reeseová předvedla devátý nejdelší skok historie

3. července 2016 09:18 - Eugene

Dálkařka Brittney Reeseová se pět týdnů před olympijskými hrami v Riu de Janeiru naladila na obhajobu titulu výkonem 731 centimetrů. Na americkém šampionátu v Eugene předvedla devátý nejdelší skok historie a vyrovnala maximum někdejší skvělé dálkařky a sprinterky Marion Jonesové.

 

Charlie Riedel, ČTK/AP

Tak daleko jako Reesová neskočila žádná dálkařka 12 let. Trojnásobná mistryně světa se v sobotu postarala o vrchol třetího dne mistrovství USA, při novém osobním rekordu měla příznivý vítr 1,7 m/s. "Už včera, když jsem v pohodě skočila sedm metrů, jsem věděla, že mě čeká mimořádný den," radovala se Reeseová.

V historii americké atletiky je před ní už jen Jackie Joynerová-Kerseeová, jež drží národní rekord 749 cm z května 1994.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.