Rubriky:

Atletika

Tyčkař Kudlička má devátý republikový titul, stačilo mu 560 cm

9. června 2017 20:09 - Třinec

Tyčkař Jan Kudlička dnes podeváté získal republikový titul. V komplikovaných podmínkách na náměstí v Třinci mu k tomu stačilo 560 centimetrů. Stříbrný medailista z loňského mistrovství Evropy vyhrál před Michalem Balnerem, který skočil o pět centimetrů méně. Balner znovu neúspěšně útočil na 570 centimetrů, které by mu zajistily start na mistrovství světa v Londýně.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Devětadvacetiletý Kudlička do sezóny pod širým nebem vstoupil v pondělí výhrou na Memoriálu Josefa Odložila, kde skočil 570. V Třinci výkon nezopakoval. Po pokaženém prvním pokusu na 555, které Balner zdolal napoprvé, si zbývající dva skoky nechal na další postupnou výšku. Nejprve znovu laťku shodil a až posledním možným pokusem ji překonal. Na 570 centimetrech pak žádný z kandidátů na titul neuspěl.

Tyčkařům komplikoval situaci záludný vítr. "Na začátku rozběhu ani nefoukalo a v okamžiku, kdy člověk přibíhá ke spodní straně náměstí, tak vítr foukal zespodu. V okamžiku, kdy člověk potřebuje tu tyč snižovat, aby se trefil do toho šuplíku, tak to naopak ten vítr zvedá," líčil Kudlička.

Už při rozcvičování proto upustil od plánu vyzkoušet si dlouhý rozběh. Raději byl opatrný. "Dneska to skákání nebylo dobré. Za titul jsem strašně rád. Původně jsem měl v hlavě úplně jiné mety, které si teď, doufám, přenesu na Pražskou tyčku. Ale v průběhu závodu jsem slevoval a slevoval a nakonec si myslím, že ten titul můžu brát všemi deseti," dodal.

Domácí atletický šampionát v Třinci bude pokračovat v sobotu a v neděli.

Mistrovství České republiky v atletice v Třinci
Muži
Tyč:
1. Kudlička 560
2. Balner (oba Dukla Praha) 555
3. Posekaný (TEPO Kladno) 507
ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika