Rubriky:

Atletika

Etiopský atlet dostal dvouletý distanc za napadení kouče

27. července 2017 21:57 - Addis Abeba

Etiopský běžec na 3000 metrů překážek Chala Beyo dostal od národní federace dvouletý distanc za fyzické napadení kouče, jenž mu sdělil, že ho nenominoval na atletické mistrovství světa do Londýna.

 

David J. Phillip, ČTK/AP

Trenér Yohannes Mohammed musel po ataku svého jednadvacetiletého svěřence vyhledat lékařské ošetření se zraněným levým okem. Mluvčí atletického svazu uvedl, že Beyo držel v okamžiku napadení v ruce kámen, ale nepoužil ho. Ani tak ho však neminul dvouletý zákaz startu ve všech soutěžích.

Beyo loni vyhrál na africkém atletickém šampionátu steeple a přerušil tak nadvládu Keňanů trvající od roku 2002. Na olympijských hrách v Riu de Janeiro ale nepostoupil do finále a byl klasifikován jako celkově dvacátý.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.