Rubriky:

Atletika

Nový model vzal Diamantové lize smysl, vadí obhájci Vadlejchovi

22. srpna 2017 06:53 - Praha

Jeden vrchol sezóny zvládl oštěpař Jakub Vadlejch na výbornou, z Londýna přivezl světové stříbro. Ve čtvrtek ho čeká druhý, v Curychu bude při prvním finále Diamantové ligy obhajovat svůj loňský triumf.

 

ČAS - Eduard Erben

Ještě vloni Diamantová liga zohledňovala výkonnost během celé sezóny, letos bere vítěz finále vše…

Přesně tak, vůbec nezáleží, co se doteď odehrávalo. Přijde mi, že tím seriál ztratil smysl, když nereflektuje výkonnost celé sezóny, je to takové další mistrovství světa.

Na druhou stranu podle loňského modelu byste do finále šel s pětibodovou ztrátou na Němce Röhlera.

Ještě spolu s Vetterem jsme tam odskočeni od ostatních, teď začneme od nuly. Zase to alespoň bude svědčit o tom, kdo se jak na ten klíčový den připraví.

Oštěp má finále v Curychu, kde jste vloni Diamantovou ligu ovládl. Jste rád?

Mám na něj skvělé vzpomínky. Neodjížděl jsem jako favorit, ale povedlo se mi proklouznout před Thomase Röhlera.

Chtěl byste ještě formu z mistrovství světa využít k útoku na hranici 90 metrů?

Cítím se fyzicky skvěle, bylo by hezké si hodit ještě nějaký výkon, třeba… Nechci říkat konkrétní metry, ale určitě bych v elitní trojce byl rád.

Oslavy stříbra vám přípravu na finále nijak nenarušily?

Byly opravdu decentní, proběhly jen v rodinném kruhu, času bude dost po sezóně. Ale je pravda, že mě víc lidí poznávalo, gratulovali a děkovali za zážitky, to bylo moc příjemné.

Sezóna pro vás skončí curyšským finále?

Ještě o tři dny později jedu na mítink ISTAF do Berlína, což bude i generálka na mistrovství Evropy, které se tam za rok uskuteční. Vloni tam kluci naházeli obrovské metry a mě mrzelo, že jsem tam nebyl.

Michal Osoba, Právo

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.