V Ústí nad Labem padly oba traťové rekordy v půlmaratónu

Ústí nad Labem

Keňan Barselius Kipyego a Violah Jepchumbaová z Bahrajnu vyhráli v traťových rekordech půlmaraton v Ústí nad Labem. Kipyego obhájil loňské prvenství a vlastní maximum vylepšil o jednu sekundu na 59:14, čímž se zařadil na druhé místo letošních světových tabulek. Jepchumbaová traťové maximum krajanky Peres Jepchirchirové z předloňska srazila o více než minutu na 1:06:06.

Eva Vrabcová Nývltová český rekord nepokořila.

S avizovaným útokem na český rekord neuspěla Eva Vrabcová-Nývltová. Za bezmála 23 let starým časem Aleny Peterkové (1:11:02) zaostala o dvacet sekund. Bývalá běžkyně na lyžích dosáhla svého druhého času v kariéře, vloni v Praze se k maximu Peterkové přiblížila na čtyři sekundy. V Ústí nad Labem obsadila Vrabcová-Nývltová sedmé místo, mezi muži byl nejlepším domácím běžcem na 19. příčce Jiří Homoláč (1:04:33).

Pod hranici jedné hodiny se na severu Čech dostali všichni medailisté - další Keňan Josphat Kimutai Tanui se zařadil na čtvrté místo tabulek (59:22) a Ismail Juma z Tanzánie na sedmé (59:30). Rychlejší půlmaraton se letos běžel jen v únoru v Rás al-Chajma, kde zvítězil Bedan Karoki Muchiri z Keni za 59:10.